אז איך הכל התחיל?

כבן למשפחה של רופאי שיניים, תחום האסתטיקה של השיניים וחלל הפה סיקרן אותי מגיל צעיר. במהלך לימודי רפואת השיניים שלי החלטתי להתמקצע בשיקום ובאסתטיקה של הפה. מאז אני חוקר, לומד ומלמד את התחום באופן יום-יומי.

למה דווקא בתחום הזה? כי עם השנים הבנתי עד כמה אנשים חוששים לפתוח את הפה ולחייך, בתמונות או במציאות, בגלל נראוּת השיניים. בגלל הצורה וצבע השיניים, אנשים מסתירים את החיוך שלהם, והדבר גורם להם להיראות ביישנים, נבוכים, חסרי כריזמה או חסרי בטחון עצמי. הסיפוק של החזרת החיוך לאנשים – שווה הכל.

ב-2017 סיימתי תואר שני בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת בר-אילן, ושימשתי כמנהל רפואי ראשי במספר קופות חולים ומרפאות, שבהן הצבתי רף חדש ושונה מבחינת איכות הטיפול הרפואי. ניהלתי רופאים רבים והדרכתי רופאי שיניים בארץ ובעולם בתחום של אסתטיקה ועיצוב החיוך מחדש. הצבתי לעצמי יעד – להיות מוביל בתחום הנראות והאסתטיקה של הפה, ותמיד להיות ׳עם היד על הדופק׳ בכל הנוגע להתפתחויות וחידושים בתחום המרתק הזה.

אני מאמין שהדרך הטובה ביותר להגיע לפה בריא ואסתטי היא לשלב בין צורות שונות של טיפולים (דיסציפלינות) בטיפול אחד, כלומר – להתייחס להרבה גורמים כדי לגרום למהפך ולעצב מחדש את החיוך והשיניים, תוך שמירה על פונקציונליות, בריאות חלל הפה, החניכיים והשיניים, תוך מבט רוחבי ושימת דגש על כל אחד מהאלמנטים שאחראים לחיוך, הנראוּת והבריאות של הפה.

השינוי התהומי שהמטופלים רואים, אחרי שבמשך שנים הם פחדו לחייך, והעובדה שהצלחתי לשנות את חייהם לטובה, זה פשוט סיפוק אדיר. אני כל כך מסור למצוינות בתחום האסתטיקה הדנטלית, שאני רואה גם שליחות בללמד את התחום. אני מרצה ומלמד את התחום בארץ ובעולם, ובעתיד הקרוב אני מתעד להקים אקדמיה לאסתטיקה דנטלית, על מנת להעביר את הידע ואת הגישה חסרת הפשרות לרופאים נוספים בארץ ובעולם.

פעמים רבות יצא לי להיתקל, עוד לפני שעסקתי בתחום החיוך, באנשים המחייכים בפה סגור, מסתירים את החיוך בעזרת כף היד, או פשוט נמנעים מלחייך – והכל בגלל מצב השיניים. הבעיה היא שבתת-מודע אנשים אחרים פשוט יודעים את הסיבה אדם שנמנע מלחייך בפה פתוח ורחב יתפס בעיני אחרים במקרה הטוב כנבוך ובעל/ת בטחון עצמי נמוך, ובמקרה הפחות טוב כמישהו/מישהו שיש להם מה להסתיר, או כאדם שאינו ״מצליחן״. “

 

בואו גלו את החיוך שלכם מחדש !